Викладачі кафедри маркетингу і торговельного підприємництва УІПА відвідали on-line семінар за темою «Як досягти точності прогнозування в умовах сьогодення?». Спекером заходу був Артем Степанов (Product Owner SMART Decision Hub | Demand Forecast, Senior NAV/BC Consultant, SMART business).

Понад 7 років досвіду в сфері прогнозної аналітики та роботи з даними. Успішна реалізація проєктів з автоматизації процесів керування ланцюгами постачання та впровадження ERP-рішень: MTI, Electrolux Ukraine та інші. Досвід ефективного налаштування процесів прогнозування попиту та постачання в одній з великих міжнародних компаній. На вебінар було обговорено такі питання:

– Типи попиту та шляхи підвищення точності прогнозування в сучасних умовах;

– Підходи до оцінки якості прогнозу, їхні переваги та особливості;

– Роль ML-алгоритмів в побудові точного прогнозу та підвищенні бізнес-показників. Демо SMART Demand Forecast;

– Розрахунок залежності потенційного прибутку компанії від покращення точності прогнозування попиту.

Якщо обирати слово року в ритейлі, то одне з перших, що спадає на думку — це «непередбачуваність». Тенденції ринку 2022 року продовжуються, серед них: мінливість попиту, вплив воєнних дій на бізнес, міграція населення та зростання інфляції. Ціни стрімко ростуть, особливо на продукти харчування, що змушує людей переглядати свої купівельні звички.

В таких умовах наявність точного прогнозу попиту може збільшити прибуток бізнесу та допомогти уникнути багатьох витрат. І навпаки: відсутність чіткої системи прогнозування може призвести до серйозних збитків через списання товару або втрачені продажі.

Ефективна система прогнозування повинна відповідати сучасним викликам і реагувати на безліч факторів – як зовнішніх, так і внутрішніх. Саме тому зростає роль ML-алгоритмів та автоматизованих систем, які більш якісно будують прогноз, ніж ручні методи.

Дякуємо за цікавий вебінар спікеру та організаторам https://getsmart.com.ua/

09.03.2023 р. Читати далі »