Новини кафедри маркетингу та торговельного підприємництва

ННІ “УІПА” ХНУ ім. В. Н. Каразіна 

На кафедрі маркетингу та торговельного підприємництва УІПА відбулася виховна година під керівництвом доцента Пак А. В. та студентів Павлова К., Швець Д. та Пилипченко А. Вшановано пам’ять до дня народження Тараса Григоровича Шевченка на тему «Світова велич українського поета Тараса Шевченка». В історії кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Григорович Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. Шевченко – велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець за справедливість, за національне і духовне відродження України. В історії України ще не було людини, що зробила б такий велетенський вплив на уми і серця своїх співвітчизників. Він не був полководцем, але його слово змобілізувало сотні полків, дивізій, цілі армії, підняло до збройної боротьби мільйони українців, здобуло не одну визначну перемогу на полі бою. Він не був дипломатом, проте широта його поглядів, вклад у світову літературу та мистецтво, а головне світоглядні ідеї загальнолюдських братерства та любові, що базувались на християнських цінностях, здобули для України та українців належне визнання та пошану серед світової спільноти. Великий Кобзар назавжди залишає його серед живих, утверджує як геніального сучасника і далекоглядного пророка.

Викладачі кафедри маркетингу і торговельного підприємництва УІПА відвідали on-line семінар за темою «Як досягти точності прогнозування в умовах сьогодення?». Спекером заходу був Артем Степанов (Product Owner SMART Decision Hub | Demand Forecast, Senior NAV/BC Consultant, SMART business).

Понад 7 років досвіду в сфері прогнозної аналітики та роботи з даними. Успішна реалізація проєктів з автоматизації процесів керування ланцюгами постачання та впровадження ERP-рішень: MTI, Electrolux Ukraine та інші. Досвід ефективного налаштування процесів прогнозування попиту та постачання в одній з великих міжнародних компаній. На вебінар було обговорено такі питання:

– Типи попиту та шляхи підвищення точності прогнозування в сучасних умовах;

– Підходи до оцінки якості прогнозу, їхні переваги та особливості;

– Роль ML-алгоритмів в побудові точного прогнозу та підвищенні бізнес-показників. Демо SMART Demand Forecast;

– Розрахунок залежності потенційного прибутку компанії від покращення точності прогнозування попиту.

Якщо обирати слово року в ритейлі, то одне з перших, що спадає на думку — це «непередбачуваність». Тенденції ринку 2022 року продовжуються, серед них: мінливість попиту, вплив воєнних дій на бізнес, міграція населення та зростання інфляції. Ціни стрімко ростуть, особливо на продукти харчування, що змушує людей переглядати свої купівельні звички.

В таких умовах наявність точного прогнозу попиту може збільшити прибуток бізнесу та допомогти уникнути багатьох витрат. І навпаки: відсутність чіткої системи прогнозування може призвести до серйозних збитків через списання товару або втрачені продажі.

Ефективна система прогнозування повинна відповідати сучасним викликам і реагувати на безліч факторів – як зовнішніх, так і внутрішніх. Саме тому зростає роль ML-алгоритмів та автоматизованих систем, які більш якісно будують прогноз, ніж ручні методи.

Дякуємо за цікавий вебінар спікеру та організаторам https://getsmart.com.ua/

Кафедра маркетингу та торговельного підприємництва УІПА в рамках виховної години організувала зустріч зі студентами кураторських груп, за участі кураторів, співробітників УІПА. Виховний захід присвячено ДНЮ РІДНОЇ МОВИ, що  відзначають щороку 21 лютого. Захід провела доцент кафедри Євченко Вероніка Володимирівна. Мова — це той інструмент, який єднає націю в єдине ціле. Це скарб, який треба шанувати, берегти і збагачувати. Як чудово, коли народ зберігає свою мову. У різних куточках світу лунає сьогодні українська мова. Де б не проживали представники української діаспори: в Німеччині чи Австралії, Сполучених Штатах Америки чи в Канаді,— скрізь вони утворюють свої національні осередки, випускають українську пресу, передають із покоління в покоління рідну мову, аби не загубився український родовід серед інших національностей. Тож плекаймо в наших серцях рідне українське слово. Україна продовжує боротися за свою свободу, цінності, тож віримо в ЗСУ і працюємо на перемогу! 

Викладачі прослухали лекцію на актуальну тему«Blockchain Basics», яку провів Дж. Скотт Крістіансон (Ад’юнкт-професор та директор Центру підприємництва та інновацій у Трулаську-коледжі бізнесу Університету Міссурі) на платформі Ukraine Global Faculty (https://ugf.academy).

Технологія блокчейн може змінити правила гри в бухгалтерському обліку, ланцюжку поставок, банківській справі, договірному праві та багатьох інших галузях. Але блокчейни будуть корисні лише в тому випадку, якщо багато людей зрозуміють їх, повірять і приймуть їх. Візьміть участь у «Грі з блокчейном», практичній вправі, яка пояснює основні принципи блокчейну і є стартовим майданчиком для обговорення реальних додатків блокчейну.

На лекції було проведено гру з блокчейном, розглянуто поточні блокчейн-проєкти та проведено відкриту дискусію про те, що блокчейн означатиме для вашої професії.

Дякуємо спікеру за цікаву та актуальну інформацію!

 

Напередодні дня народження видатної української поетеси, письменниці та діяча культури Лесі Українки, доцентом кафедри Буднік Мариною Миколаївною було організовано загальнокафедральну виховну годину для студентів, що навчаються за спеціальностями кафедри маркетингу та торговельного підприємництва УІПА. Цікаву презентацію та доповідь на тему “Життя і творча спадщина Лесі Українки” зробила студентка групи МТ-19 Коваленко Єва.
Для ознайомлення http://surl.li/fbewd
 

 

На кафедрі маркетингу та торговельного підприємництва УІПА відбувся виховний захід на тему «7 чудес України», на якому були присутні викладачі та студенти. Організатор доцент Андрющенко О. Б. Метою заходу було ознайомлення присутніх з Всесвітньою спадщиною Юнеско, яка розташована на території України. Програма «7 чудес України», запропонована Президентом України у 2008 р. продовжується до сьогодняшнього дня.

Таке бажання  було  не  лише в  ініціаторів  акції, це прагнення  українських  інтелектуалів,  патріотів  та  звичайних  громадян. За результатами голосування було обрано 7 історико-архітектурних чудес України,  якими  стали  –  Національний  історико-архітектурний  заповідник «Кам’янець»,  православний  монастир  Києво-Печерська  Лавра,  Державний  історико-архітектурний  заповідник  «Хотинська  фортеця», Національний  дендрологічний  парк  «Софіївка»,  Софія Київська, місто-держава Херсонес Таврійський та Хортиця – Національний заповідник і найбільший острів на Дніпрі.