20.03.2023

Викладачами кафедри маркетингу та торговельного підприємництва УІПА к.ек.н. Порсюровою І. П. та к.ек.н., доц. Черняєвою А. О.  організовано профорієнтаційний захід у Лозівському ліцеї № 1. З учнями 10 та 11 класу проведено он-лайн гру з економічної ерудиції «ВІРЮ – НЕ ВІРЮ». Переможцем вікторини стала Коростій Софія Андріївна (10 Б клас). Вітаємо та бажаємо успіхів у навчанні!   

 

Вкладачі та здобувачі кафедри маркетингу та торговельного підприємства прийняли участь у публічній  дискусії на тему:  «Торговельна політика України як країни-кандидата в члени ЄС: відносини з рештою світу».

У червні 2022 року Україна була офіційно названа країною-кандидатом у члени Європейського Союзу. Членство в ЄС матиме довгострокові наслідки для торговельної політики України, бо Україна матиме прийняти на себе зобов’язання ЄС у сфері зовнішньої торгівлі, зокрема у відносинах з третіми країнами. Україна стане учасником двосторонніх торговельних угод ЄС та отримає доступ до ринків країн-партнерів ЄС у рамках цих угод, але муситиме відмовитись від своїх ЗВТ.   

У період до набуття членства формування торговельної політики України – це балансування між поточними економічними інтересами України (наприклад, уряд уже задекларував зацікавленість щодо створення ЗВТ із Єгиптом, Тунісом та Йорданією) та можливостями, яких країна набуде після набуття членства в ЄС.  

Мета заходу – поширити результати порівняльного аналіз структури торговельних преференцій ЄС та України щодо третіх країн та оцінки потенційних можливостей та наслідків змін для торгівлі України та її торговельної політики у період підготовки до членства в ЄС.  

Модератором зустрічі був д.е.н., проф. Ігор БУРАКОВСЬКИЙ, Голова Правління, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

Вітальне слово було надано Тетяні ГРИЩЕНКО (Заступниця Керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України») та Олександру ЖЕМОЙДІ (Директор Департаменту торговельних угод та розвитку експорту Міністерства економіки України).

Презентацію  на тему: «ТОРГОВЕЛЬНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ ЯК КРАЇНИ-КАНДИДАТА В ЧЛЕНИ ЄС: ВІДНОСИНИ З РЕШТОЮ СВІТУ» представила Вероніка МОВЧАН, Директорка з наукової роботи ІЕД.

Цікава дискусія допомогла сформувати позиції щодо потенціальних угод про зони вільної торгівлі та у підготовці до відкриття нових потенційних ринків.

Дякуємо організаторам! Бажаємо подальшого активного розвитку, перемоги та миру!

Викладачі кафедри маркетингу і торговельного підприємництва УІПА відвідали серію вебінарів від онлайн школи бухгалтерії AVS, спікерка Катерина Янишена. Було презентовано матеріал з тематики «Хто більший начальник головний бухгалтер чи фінансовий менеджер?», “Маленькі неточності в обліку, що додають клопоту фінансовому менеджеру. Як обирати статті витрат та статті руху грошових коштів, щоб полегшити собі роботу”, “У нас ТОВ і кілька ФОПів. Потрібен управлінський облік вже зараз. З чого почати?. Під час заходів увага була прикута до таких питань:

  • Два типових приклади організації фінансової служби. Функціонал, відповідальність та навички головного бухгалтера та взаємодія з керівником;
                      • Фінансовий менеджер – керівник фінансової функції у бізнесі (цікаві нюанси і приклади для колег);
  • Оптимальний розподіл функцій та відповідальності між головним бухгалтером та фінансовим менеджером. Що врахувати, щоб цей формат працював.
  • Забезпечити базовий бухгалтерський облік для всіх бізнес-одиниць незалежно від їх організаційно-правової форми і на ФОПах;
  • Скільки облікових баз треба, що працювати з довідниками, як вносити контрагентів;
  • Корисна інформація про кроки, в яких найчастіше роблять помилки та які суттєво гальмують процес налаштування управлінського обліку. 

Дякуємо спікеру за цікаві поради-приклади.