Напередодні святкування Всесвітнього дня психічного (ментального) здоров’я, який офіційно відзначають у світі та в Україні щороку 10 жовтня, доцентом кафедри маркетингу та торговельного підприємництва Анною ЧЕРНЯЄВОЮ та магістеркою групи ДМТ-24мг Алісою ХОКОВОЮ, було проведено кафедральний виховний захід, присвячений цьому святу!
Актуальність даної теми напевно і не потрібно відзначати, бо сьогодні як ніколи ми, українці, як оголені дроти, дуже потребуємо захисту свого не тільки фізичного здоров’я, а й своєї душі, свого духу!
Ментальне здоров’я – це не лише відсутність розладів, а й внутрішні ресурси для того, аби активно жити, реалізувати свої здібності, працювати, піклуватися про інших, пам’ятаючи й про себе. Чим більше ми піклуємося про нього, тим легше нам жити в цьому швидкозмінному світі. Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя!
На жаль, на сьогоднішній день, статистика у світі та в Україні, показує нам жахливі цифри, наприклад, сьогодні понад 90% українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% – перебувають в зоні ризику розвитку труднощів, пов’язаних з психічним здоров’ям; рівень споживання українцями антидепресантів у 2022 році сягнув піку, а на безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн. грн.
Сьогодні ми розуміємо, що на стан ментального здоров’я кожного українця впливає ситуація в країні, і ми повинні пам’ятати про це! Звичайно, з деякими життєвими негараздами ми можемо самостійно впоратися, але ми повинні пам’ятати, що не потрібно нехтувати допомогою ззовні, навіть коли йдеться не про фізичне здоров’я, а саме про ментальне. Це може бути або фахівець із психічного здоров’я (психолога, психотерапевта, психіатра, або ваш сімейний лікар, можна подзвонити на гарячі лінії, звернутися на онлайн-сервіси. Шановні українці, бережіть себе, бережіть своє ментальне здоров’я!